;

SIEMENS OPERATÖR PANELLER

SIMATIC Basic Operatör Paneller

SIMATIC Basic Operatör Paneller


SIMATIC HMI Basic Paneller, temel HMI uygulamaları için standart bir çözüm olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Otomasyon teknolojisinin lideri olarak, Basic Panelleri bir adım ileriye taşındı. İkinci jenerasyon SIMATIC HMI Basic Paneller daha fazla fonksiyon ve daha fazla kullanım kolaylığı sunuyor.WinCC TIA Portal V13 /14 ile projelendirilen, PROFIBUS/PROFINET bağlantı arayüzüne sahip panellerin başlıca yenilikleri 4”ten 12”e kadar yüksek çözünürlüklü, 64000 renk geniş ekran, USB arayüzü ile USB belleğe veri depolama veya mouse, klavye ve barkod okuyucu bağlantısıdır. Basic Panellerintüm ekran boyutları için entegre fonksiyonlar ve kullanıcı dostu kullanım gibi popüler avantajları, ikinci jenerasyon Basic Panellerde korunarak, tüm temel HMI uygulamaları için benzersiz değer yaratmanızı sağlamaktadır. Görüntüyü kişiselleştirmenize izin veren stilller, modern dizayna sahip yenilenmiş objeler (reçete objesi dahil) ve yenilikçi operatör arayüzü sayesinde panelleri kullanmak şimdi çok daha kolay. Sadelik ve mükemmelliğin bir arada olduğu ikinci jenerasyon SIMATIC HMI Basic Panelleri uygulamalarınızda hemen deneyin.

SIMATIC Comfort Operatör Paneller


Geniş Ekran Formatında Parlak Ekranlar SIMATIC HMI Comfort paneller %40’a kadar daha fazla görüntüleme alanı sunan geniş ekran formatı sayesinde karmaşık proseslerin bile kolayca görüntülenmesini sağlar. Yüksek çözünürlüklü (7” 800 x 480 piksel, 22” 1920 x 1080 piksel)16 milyon renkli ekran detaylı proses görüntülemesini ve optimum okumayı garanti eder. LED arkadan aydınlatma %100’e kadar kısılabilir ve değişen aydınlık seviyelerine en uygun ayar yapılabilir. Entegre Gelişmiş Fonksiyonlar Yüksek performansa sahip comfort panellerde sayfa geçişleri hızlıdır. Ekran boyutundan bağımsız olarak bütün panellerde arşivleme, VBscript, PDF/Excel/Word Viewer, Medya Oynatıcı ve Internet Explorer bulunur. SIMATIC kontrolörle birlikte kullanımda PG/PC gerekmeksizin sistem diyagnostik bilgisi panel üzerinden görüntülenebilir. İsterseniz Tuşlu İsterseniz

Dokunmatik SIMATIC HMI Comfort paneller uygulamanın ihtiyaç duyduğu görüntüleme alanı ve montaj boyutuna en iyi şekilde uyum sağlar. 4”’ten 22”’e kadar geniş ekran formatında ekrana sahip paneller mevcuttur. Yer sıkıntısı olan uygulamalarda dokunmatik paneller dikey monte edilebilir. Dokunmatik ekranlı panellere alternatif tuş takımlı paneller mevcuttur. %100 Veri Güvenliği Comfort Paneller SIMATIC HMI hafıza kartı ile birlikte kullanımda entegre veri koruma özelliği sayesinde kesintisiz güç kaynağına ihtiyaç duymaksızın arşiv verilerinin güvenliğini garanti eder. Kolay Proje Transferi Proje transferi için özel bir kabloya ihtiyaç duymaksızın standart Ethernet veya USB kablo kullanılabilir. İstenirse proje verisi ve cihaz bilgileri sistem kartına (SIMATIC HMI hafıza kartı) kaydedilip otomatik olarak güncellenir. Sistem kartı projenin başka bir cihaza transferi için kullanılabilir. Zorlu Şartlarda Kullanım SIMATIC HMI Comfort paneller dayanıklıdır ve uluslararası veya özel uygulamalarda kullanım için sertifikalara sahiptir. *Comfort paneller ATEX Zone2 ve Zone 22 sertifikalarına sahip olup patlamaya karşı tehlikeli alanlarda kullanılabilir. Comfort panellerin marine sertifikaları bulunmaktadır.