;

SIEMENS PLC

LOGO 8 Lojik Moduller

LOGO 8 Lojik Modüller


Yeni nesil Logic modülleri:

Görüntü ekranıyla veya görüntü ekranı olmadan tüm voltaj seviyeleri için 8 temel lojik modül.

Ethernet arayüzlü tüm lojik modüller, LOGO! 6 (4TE) gibi ince bir tasarıma sahip ; kablo bağlantıları önceki versiyonlarla uyumlu olarak kullanılabiliyor.

Tüm temel birimlere entegre web sunucusu.

Yeni görünüş ve dokunuşuyla görüntü ekranı.

Yedi dijital ve üç analog modülü.

Dijital çıkışlar 20'ye ve analog çıkışlar 8'e yükseltildi.

Yeni görünüş ve dokunuşuyla görüntü ekranı:

Her satırda 16 karakterle yeni 6 satırlı görüntü ekranı, her mesaj için iki kat daha fazla karakter sunarak mesaj metinlerini daha anlaşılır bir şekilde oluşturmayı mümkün kılıyor.

Daha anlaşılabilir mesaj metinleri için daha az sayıda kısaltmanın yanı sıra okunması daha kolay durum bilgileriyle görüntü ekranı, işletmeler için kolay anlaşılır menü seçenekleri ve görüntü ekranı aracılığıyla daha kapsamlı teşhis seçenekleri sunar.

Alarm ve uyarı durumlarının kolayca fark edilebilmesi için ekran arkadan aydınlatması beyaz, turuncu veya kırmızı olarak seçilebilir.

Hepsi için Ethernet – LOGO! 8 ile yeni standart:

Bütün LOGO! 8 ürün ailesi için entegre Ethernet arayüzü. Bu, Ethernet aracılığıyla LOGO! modüllerin birbirileriyle ve tüm SIMATIC S7 sistemleriyle haberleşmesi sağlanabiliyor.

Ethernet arayüzü programlama veya TDE için gereken ek kablo ihtiyacını ortadan kaldırıyor; yalnızca standart Ethernet kablosu yeterli oluyor.

4 çıkışlıEthernet switch LOGO! CSM ile ethernet arayüzleri için , maliyet tasarruflu küçük lokal ethernet ağları oluşturmak mümkün olabiliyor.

Entegre internet sunucusu – daha kolay olamazdı:

WLAN ve internet aracılığıyla izleme ve kontrol için tüm lojik modüllerde entegre web sunucusu; şifre korumalı ve tüm konvansiyonel tarayıcılar için uygun.

Web sunucusu yazılım içinde tek bir tıkla kolayca yapılandırılabiliyor; HTML programlama bilgisi gerekmiyor.

Kullanıcılar LOGO! veya TDE görüntü ekranıyla eşleşmesi için istedikleri görüntü ekranı seçeneklerini rahatça seçebiliyor. Web sunucusu için kutucuğu işaretleyin – işlem tamam!

LOGO! 8 akıllı telefon, tablet veya PC ile de LOGO! 8 veya TDE ekranındaki aynı görüntüyü ve hissi sağlayarak çalışabiliyor; LOGO! 8 router bağlantısı gereklidir.

Hücresel telefon şebekesi ile uzaktan iletişim:

Tamamen yeni – LOGO! CMR modülünü kullanarak cep telefonu aracılığıyla uzaktan kontrol ve uyarılar için metin mesajı iletişimi.

• Sistem durumuna bağlı olarak aktif otomatik uyarılar için metin mesajları.

GPS aracılığıyla konum belirleme ve izleme, örneğin merkez ofise kısa mesaj göndererek maliyet tasarruflu konteyner izlemesi ve konum raporlaması yapılabilir.

CMR2020, LOGO! 8 ile veri alış verişi yapabiliyor. Bağımsız olarak metin mesajları gönderebiliyor ve metin mesajlarından gelen kontrol komutlarını okuyup, LOGO! 8'e aktarabiliyor. Hatta dünya çapında yerel saatlerle senkronize olabiliyor.

Yeni metin ekranı:

• İki Ethernet arayüzüyle yeni LOGO! TDE.

• Öncekilerle aynı montaj ebatları.

6 satır ve her satırda 20 karakterle geliştirilmiş görüntü ekranı, düz metin formatında kısa mesaj oluşturmak için eski versiyonun iki katından daha fazla karaktere sahip.

LOGO!'nun üzerinedeki ekran gibi, yeni TDE de optik vurgular vb için seçilebilir beyaz, turuncu ve kırmızı arkadan aydınlatma renklerine sahip.

Yeni tasarımda yeni yazılım:

Tek bir modla, bilinen, kolay operasyon ve yepyeni internet modunda son derece basit yapılandırma.

Sezgisel program oluşturulması ve pek çok özelliğin yapılandırılması, tek bir tıkla hızlı ve kolay bağlantı.

İnternet ağı görünümünde iletişim ve görüntüleme ekranının otomatik yapılandırılması.

Üçe kadar program yan yana görüntülenebiliyor; 'sürükle-bırak' işlemi bir programdan diğerine kolay bir şekilde bağlantı yapmak için kullanılabiliyor.

Önceki versiyonlardaki programların rahat ve kolay bir şekilde dönüştürülebiliyor.

SIMATIC S7-200 PLC

SIMATIC S7-200 PLC


Minimum maliyette maksimum performansı sunan bir mikro PLC Yerden tasarruf sağlayan boyutlar ve güçlü mimari basit kontrol ve karmaşık otomasyon işlemleri için kullanılabilir. Tüm CPU'lar tek başına kullanılabildikleri gibi, ağlarda ve dağıtılmış yapılarda da kullanılabilir. Programlanabilir kontrolör uygulamaları için uygun gerçek zaman performansı ve güçlü iletişim (PPI, PROFIBUS-DP , AS-Arabirimle) oldukça basit kurulum, programlama ve işletim.

SIMATIC S7-300 PLC

SIMATIC S7-300 PLC


Üretim endüstrisi için evrensel modüler kontrolör: SIMATIC S7 300 evrensel kontrolör üretim endüstrisinde özellikle otomotiv ve paketleme endüstrilerine yenilikçi çözümler için tasarlanmıştır. Bu modüller kontrolör merkezi ve dağıtılmış konfigürasyonlara en ideal otomasyon sistemleri olarak hizmet sunar. bu evrensel kontrolör içinde standart otomasyon sistemleri ile entegre edilebilir.


Güçlü, kompakt, uygun maliyet: SIMATIC S7-300 evrensel kontrolör montaj alanından kazanım sağlamakla birlikte modüler yapıya sahiptir. Geniş ürün yelpazesi ile gerek merkezi sistemlerin genişletilmesinde gerek göreve göre dağıtılmış yapıdaki sistemleri oluşturmasında kullanılabilir bunun yanı sıra uygun maliyetli yedek parça stokların tutulmasını kolaylaştırır. Etkileyici yenilikler dizileri ile, SIMATIC S7 300 evrensel kontrolör sizin ek yatırım ve bakım maliyetlerinizi koruyan entegre sistemlerdir.

SIMATIC S7-400 PLC

SIMATIC S7-400 PLC


SIMATIC S7-400 proses kontrolör: Güçlü performans SIMATIC proses kontrolör serisinin bir parçası olan S7 400, üretim sahaları ve proses otomasyon sistem çözümleri için tasarlanmıştır. Bu proses kontrolörü proses endüstrisi için özellikle tipik verilerin yoğun olduğu görevler için idealdir. Yüksek işlem hızı ve kararlı tepki süreleri imalat sanayinde yüksek hızlı makinelerde kısa çevrim sürelerini garanti eder.


Simatic ile daha güçlü otomasyon sistemleri: Üstün haberleşme kapasitesi ve entegre arabirimleri,tüm sistemlerin kordinasyonu gibi daha büyük görevlerde SIMATIC S7-400 proses kontrolörü idealdir.

Farklı CPU çeşitleri ile performansta ölçeklenebilirlik ve I/O kapasitelerinde yüksek seviye erişim sağlar. İlave olarak, proses kontrolör sinyal modülleri sistem çalışıyor iken takılabilir veya sökülebilir (hot swapping), daha kolay bir şekilde sistem genişletilebilir veya modüller değiştirilebilir.

SIMATIC S7-1200 PLC

SIMATIC S7-1200 PLC


İhtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde kolay adaptasyon: SIMATIC STEP7 Basic projelendirme yazılımı, S7-1200 mikro PLC ve SIMATIC HMI Basic panellerin basit ve hızlı programlaması, haberleştirilmesi ve devreye alınmasını sağlar. Mikro PLC'nin merkezine ünitesine esnek genişleme opsiyonları sağlayacak şekilde farklı tipte I/O ve haberleşme modülleri takılabilir. Sistem; projelendirme yazılımı, kontrolörler ve HMI üniteleri arasında kolay bağlantı ve haberleşme için PROFINET portuna sahiptir.

Entegre Teknoloji: SIMATIC S7-1200 çok farklı otomasyon uygulamalarında kullanılabilecek çok yönlü bir kontrol sistemidir.

I/O Modülleri: I/O genişletme kartları , I/O genişletme modülleri ve haberleşme modüllerinden oluşan geniş ürün gamı.

CPU: SIMATIC S7-1200 PLC sisteminde, makine ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak şekilde genişletebilir 5 farklı CPU tipi mevcuttur.

Haberleşme: Hızlı, basit ve esnek endüstriyel haberleşme.

SIMATIC STEP 7 Basic sezgisel, öğrenmesi ve kullanması kolay olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu mühendislik uygulamalarında en yüksek verimin alınmasını.

SIMATIC STEP 7 Basic Yazılım: CPU'ların üzerine takılabilen I/O genişletme kartı, kontrol sisteminin pano montaj ebatlarını değiştirmeden sistemin dijital veya analog I/O sayısının artırılmasına olanak tanır. CPU'nun dijital veya analog giriş çıkış kapasitesini artırmak için giriş çıkış modülleri CPU'nun sağ tarafına takılabilir. CPU 1212C'ye 2, CPU1214C'ye 8 modül bağlanabilir. Ayrıca tüm S7-1200 CPU'ların sol tarafına seri haberleşme için 3 adet haberleşme modülü takılabilir.

Basit ve kolay montaj: S7-1200 donanımlarının tümünde bulunan klipsler 35mm raya basit ve kolay montaj yapılmasını sağlar. Klipsler açıldığında ortaya çıkan delikler sayesinde pano yüzeyine de montaj yapılabilir. SIMATIC S7-1200 yatay veya dikey monte edilebilir. Bu özellikler montaj sırasında maksimum esneklik sunarak, SIMATIC S7-1200'ün çok farklı uygulamalarda rahatlıkla kullanılmasına izin verir.

Yerden kazanç sağlayan dizayn: Tüm SIMATIC S7-1200 donanımları kontrol panosunda yer kazanmak üzere özel olarak dizayn edilmiştir. Örneğin 1214C sadece 110m, CPU1212C ve CPU1214C sadece 90mm genişliğindedir. Bu kompakt ve modüler sistem, haberleşme ve I/O genişletme modüllerinin sahip olduğu küçük montaj boyutları sayesinde yer kazandırılarak en yüksek seviyede esneklik ve verimlilik sunar.

SIMATIC S7-1500 PLC

SIMATIC S7-1500 PLC


Yüksek üretkenlik ve verimlilik artışı: Barındırdığı pek çok yenilikle yeni SIMATIC S7-1500 kontrolör, maksimum verimlilik için yeni standartlar getiriyor. Böylelikle hem küçük makinelere hem de hız ve kararlılığın talep edildiği karmaşık sistemlere cevap verebiliyor.. SIMATIC S7-1500, maksimum mühendislik verimliliği için TIA Portal'a kesintisiz entegre edilmiştir.

SIMATIC S7-1500 modüler yapıya ve ölçeklendirilebilir işlevselliğe sahiptir.


Kontrolör aşağıdaki donanımlardan oluşur:

A kullanıcı programının işletilmesi için bir merkezi işlem birimi (CPU).

Bir veya birden fazla güç kaynağı.

Giriş ve çıkışlar olarak sinyal modülleri ve ihtiyaç halinde teknoloji ve iletişim modülleri.

Performans.

Entegre Teknoloji.

Entegre Güvenlik.

Tasarım ve Kullanım.

Entegre sistem diyagnostiği.

TIA Portal ile Mühendislik.